The Impossible Quiz

Primaaprilisowy nastrój sprzed paru dni przypomniał mi o starej hitowej serii quizów. autorstwa Splapp-me-do, internetowego twórcy zajmującego się animacjami oraz gierkami we flashu. Gry, o których mowa zapewniają naprawdę szeroką gamę przeżyć: radosną satysfakcję, głupawe rozśmieszenie, poczucie totalnego bezsensu aż wreszcie frustrację, gdy po raz setny przychodzi nam wracać do samego początku. Obok tych łamigłówek nie da się przejść obojętnie! Pokochacie je bądź znienawidzicie, a najpewniej i to, i to.

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z najzwyczajniejszymi na świecie quizami. Ot – jedno pytanie, cztery odpowiedzi, należy wybrać prawidłową. Błąd! Szybko przekonamy się, że każde zadanie to finta wewnątrz finty w fincie, myślenie poza pudełkiem w pudełku! Występują plansze, gdzie wszystkie sugerowane odpowiedzi okazują się błędne (prawidłowej należy szukać gdzie indziej). Są i takie, w których musimy działać pod dużą presją czasu – nim wybuchnie tykająca w rogu bomba przynosząc nam ostateczną śmierć. Wiele pytań bazuje na typowo hetmańskich zabawach słowami, inne odwołują się do popkultury, trafiają się również poziomy wymagające pewnej dozy zręczności. Ba, niektóre pytania występują kilkakrotnie, w różnych wariantach, za każdym razem z inną prawidłową odpowiedzią – i każda ma sens! Znakiem firmowym serii jest mnóstwo humoru. Czasem bywa niewinny, innym razem niesmaczny czy nawet okrutny, ale najczęściej po prostu pozytywnie absurdalny. Mało kto potrafi tak wodzić za nos jak autor tych quizów, o czym możecie się sami przekonać. Kliknięcie obrazków odsyła do stron z grami! 🙂

The Impossible Quiz

Protoplasta serii. Zawiera 110 pytań i jest naprawdę niemożliwy do uczciwego przejścia. Dla masochistów. Na wytrwałych czeka nagroda – w jednej z ostatnich plansz występuje motyw znany z serialu LOST. ❤

40
Wbrew pozorom, akurat to pytanie nie należy do specjalnie trudnych.

The Impossible Quiz 2

Młodszy brat powyższego. Zawiera 120 niełatwych pytań, nowe gry słów i więcej pupiastych dowcipów.

arse impossible quiz
Typowy fekalny humor. Ulubione powiedzonko Splappa to „Arts, farts, and occasionally tarts” („Sztuka, bąki i czasem dziwki”)
American
American = A merry can

The Impossible Quiz Book: Chapter 1

Tym razem wcielamy się w kota Chrisa! Splapp-me-do chyba się zlitował nad biednymi graczami, którzy tracili życie na finiszu, bo tym razem ograniczył się do 50 poziomów. Choć gra dalej przypomina pierwowzór, jest bardziej dopracowana od strony graficznej, pojawia się więcej animowanych wstawek.

book

The Impossible Quiz Book: Chapter 2

Chris zostaje porwany przez kosmitów i uwięziony! Na szczęście, ufoki nie potrafią nic zachować w pamięci – cała wiedza ich rasy jest zawarta w pewnej książce. Znajduje się tam też kod do wyjścia… zdobycie go to łatwizna, czyż nie? ^^

Ta część obfituje w nawiązania m.in. do starych gier komputerowych i konsolowych. Znów 50 plansz, utrzymanych w stylistyce hakerskiej.

Chris
Najcudowniejsza jest animacja pokazująca się przy (każdej kolejnej) przegranej. Facepalm Chrisa taki wymowny! Gracz w 100% może się w tym momencie identyfikować z bohaterem.

The Impossible Quiz Book: Chapter 3

Motywem przewodnim tego rozdziału są podróże w czasie. W porównaniu z pierwszym quizem przepaść wykonania – animacje, muzyka, dopracowane grafiki. Może nawet trochę za dużo tych udziwnień.

dinosaur

The Impossible Dream

Gra jest dopiero na etapie produkcji. Według zapowiedzi Splappa, będzie duchowym spadkobiercą serii, aczkolwiek ma w założeniu dawać więcej funu, a mniej frustracji (po utracie żyć nie zostaniemy odesłani do samego początku). Twórca rezygnuje z formy quizu na rzecz zadań do wykonania.

kapelusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s