Łatwa a trudna – zagadka o pigułkach

Badania wykazały u Ciebie śmiertelną chorobę. Lekarz zalecił ci przez miesiąc brać codziennie jedną tabletkę leku A oraz jedną leku B. Zbliża się kres kuracji. Niestety! Dzisiaj – na dwa dni przed końcem – przez nieuwagę strącasz obydwa opakowania leków. Pozostałe w nich pastylki rozsypują się na podłogę, nie mają żadnych oznaczeń, wszystkie wyglądają identycznie i żadnym sposobem nie jesteś w stanie odróżnić A od B.  Jeśli przedawkujesz którykolwiek środek, skonasz natychmiast w męczarniach. Z kolei nie wzięcie zalecanej dawki spowoduje, że choroba się rozwinie, w konsekwencji też umrzesz. Co gorsza, zapodział ci się gdzieś numer do lekarza, a że leki były na receptę, nie masz możliwości kupienia nowych.

Masz więc teraz przed sobą cztery takie same pigułki (dwie A i dwie B). Co zrobisz, żeby mimo wszystko zażyć dziś i jutro właściwe dawki leków?

Zobacz odpowiedź

Jeśli spodobała Ci się ta zagadka, więcej podobnych do niej znajdziesz we wpisie Kilka gier (niekoniecznie o tron) oraz oczywiście w dziale zagadek logicznych.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Łatwa a trudna – zagadka o pigułkach

  1. Witaj ! Bardzo podoba mi się twój blog , ma bardzo ładną stronę wizualną . Chciałam zapytać czy sama wymyślasz zagadki ? Bo jeśli nie , to mogłabym zaproponować ci kilka książkowych . Czekam na odpowiedź meilem .Pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

    1. Odpisałam, ale odpiszę i tu 😛 Zagadki na stronie pochodzą z różnych źródeł – część sama wymyślam, część znajduję w internecie, część znam od znajomych czy z książek. Sporo z nich modyfikuję, żeby były ciekawsze czy zyskały jakąś otoczkę fabularną. Każdą dobrą zagadkę z miłą chęcią przygarnę tutaj ^^

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s