Halloween w Photoshopie

Skoro Halloween, to i halloweenowe zagadki! Zaczęło się rok temu, kiedy firma Adobe wpadła na genialny pomysł, że ich sztandarowy produkt sprawdzi się znakomicie w roli narzędzia do tworzenia zagadek. Wyjątkowych, gdyż do ich rozwiązania potrzeba dwóch rzeczy: zmysłu detektywistycznego oraz sprawności w posługiwaniu się Photoshopem. Rok temu w Halloween użytkownicy Photoshopa zmierzyli się ze sprawą kryminalną. Mieli do dyspozycji wskazówki uwalniane w postaci plików PSD, a ich celem było zorientować się w nietypowej sytuacji przedstawionej na obrazkach oraz dotarcie do prawdy o tym, co się stało. Metody, jakimi mogli się posłużyć obejmowały między innymi przeskakiwanie pomiędzy warstwami grafik, przesuwanie przedmiotów, obsługiwanie tzw. obiektów inteligentnych (Smart Objects). Zabawa w photoshopowych śledczych tak bardzo się spodobała, że postanowiono ją powtórzyć. Druga edycja – tym razem w przestrzeni kosmicznej – właśnie dobiegła końca, ale wciąż jeszcze można się pobawić w odkrywanie sekretów plików PSD.

PS Mystery poderzani

Photoshop Mystery 2014 – kto zabił?

W październiku 2014 Photoshop uraczył użytkowników łamigłówką z rodzaju whodunnit – czyli zagadką kryminalną, w której celem jest odgadnięcie tożsamości przestępcy. Pierwszy i zawierający najwięcej wskazówek plik można wciąż pobrać, klikając TUTAJ. Pozostałe dostępne są np. na Facebooku.

biolab

Photoshop Mystery 2015 – przestrzeń kosmiczna

Październik roku 2398. Statek kosmiczny IXS FarStar ukończył misję zbierania materii organicznej na Ceres i jest w drodze powrotnej na Ziemię. Dosłownie kilka dni przed planowanym końcem lotu, pilot znienacka zapada na tajemniczą chorobę. Twoja misja: zdiagnozuj przypadłość i uratuj tego biednego człowieka, aby statek mógł bezpiecznie wylądować na Ziemi. Jesteś ostatnią nadzieją załogi! Jako pierwszą wskazówkę dostajesz 158-megabajtowy plik przedstawiający mostek kapitański. Jaką część prawdy z niego wyczytasz?

Zabawa trwała przez ostatni tydzień i dziś dobiegła końca. Towarzyszyły jej żywe dyskusje internautów, którzy na fanpage’u Photoshopa wstawiali screeny z aktualnie znanymi sobie faktami, dowodami rzeczowymi, prześcigali się w teoriach. Wciąż jednak macie szansę samodzielnie dotrzeć do prawdy, pliki wciąż są dostępne do ściągnięcia (pod tym adresem linki do nich). Poniżej można zapoznać się z krótkim zwiastunem tegorocznej zagadki:

Więcej informacji o halloweenowych łamigłówkach Photoshopa, a także pliki ze wskazówkami do pobrania znajdziecie pod hashtagiem #PsMystery oraz na stronie Photoshopa na Facebooku. Wszystko wskazuje na to, że zabawa Adobe’a staje się coroczną tradycją. Odbędzie się także w przyszłym roku. Wtedy postaram się napisać słówko na blogu wcześniej, abyście mieli szansę na bieżąco uczestniczyć w internetowym śledztwie! 😀

Źródła:

Czy masz wystarczające zdolności w Photoshopie by rozwiązać tę zagadkę?

Put your Photoshop skills to work in Adobe’s #PsMystery Halloween game

Use Your Photoshop Skills to Save Lives In the 2015 #PSMystery

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s