Zmieniając rzeczywistość (relacja z escape’ów 11)

Pewien warszawski artysta potrafił wpływać na rzeczywistość za pomocą sztuki. Jego projekty, rzeźby, historie przedstawione na obrazach – wszystko, co stworzył odbijało się w prawdziwym świecie. Wiadomość o zaginięciu tego niezwykłego człowieka spotkała się z ogólnym niedowierzaniem. Musicie dowiedzieć się, jaki spotkał go los. Przekraczacie zatem próg jego pustego mieszkania… i zaczyna się magia.

Znajdujecie się w pozornie zwyczajnym pokoju. Widać, że mieszkał tu plastyk; świadczą o tym estetyczny wystrój pomieszczenia, obecność makiety, obrazu, ram i przyborów malarskich. Domownik zwykł był siadać w głębokim fotelu i kontemplować własnego pędzla autoportret. Był li tylko egocentrykiem, czy też kryło się za tym coś więcej?

Zmieniając rzeczywistość burzy wszystkie schematy znane z innych escape roomów. Nie ma tutaj ani jednej kłódki czy hasła dostępu. Zagadki wymagają otwarcia się na nowy sposób myślenia. Zapomnijcie o łamigłówkach w stylu: przeniknij swoim bystrym umysłem szyfr, a gdy go rozwiążesz, coś się wydarzy (nie wiesz co). Tutaj należy myśleć od końca. Najpierw zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć, a dopiero potem kombinować, co zrobić, aby go uzyskać. Na swojej stronie internetowej Cryptex kusi graczy obietnicą odrobiny magii. Po odwiedzinach z radością mogę zapewnić, że obietnicy dotrzymuje. To, co się tutaj dzieje, to istne czary! Pokój pokazuje, że pomimo obfitości istniejących escape’ów, wciąż można wymyślić coś oryginalnego. Mieliśmy kilka momentów z wielkim „wow!”.

Pokój artysty jest nowy i wciąż pachnie świeżością. Przedmioty nie noszą jeszcze śladów zużycia, nieuchronnych prędzej czy później, gdy dojdzie do konfrontacji z graczami nadużywającymi siły. Przyjemnie było spędzić tu czas i coś tak czuję, że do Krypty wampira – drugiego z dostępnych tu pokojów – też się wybierzemy! 🙂

Należałoby jednak poprawić dwie rzeczy: system podpowiedzi oraz zegar. Wskazówki są obecnie udzielane przez głośnik, ale często słychać szumy, które utrudniają zrozumienie wiadomości. W tej sytuacji trzeba albo ulepszyć nagłośnienie, albo zastanowić się nad zmianą formę podpowiedzi (dobrze spisuje się znany z większości escape’ów ekran, na którym podpowiedzi pojawiają się w formie tekstowej). W pomieszczeniu brakowało nam zegara. Zwykły analogowy byłby w porządku, chociaż najlepiej spisałby się duży cyfrowy wyświetlacz odmierzający minuty do końca. W jego obecności łatwiej przyszłoby oszacowanie, czy warto już sięgać po wskazówki, czy jeszcze spokojnie pomyśleć.

artysta
Pozdrowienia dla wspaniałej drużyny! 🙂

Jeśli zastanawiacie się, co takiego trzymamy z Kasią w rękach, to jest to pamiątka z Cryptex, magnesik na lodówkę.

Cryptex
Tak wygląda w powiększeniu 🙂

Gdybyśmy po każdej ucieczce dostawali taki magnes, to całą lodówkę miałabym zaeskejpowaną. Proponuję, by wprowadzić nową tradycję w escape’ach: po wyjściu uczestnicy dostają pamiątki! Myślę, że to by było coś fantastycznego. Może niekoniecznie akurat magnesy. Z pomysłów na szybko: smycze na klucze, breloczki, długopisy z logo, kubki, koszulki, przypinki, zakładki. Ale byśmy mieli super kolekcję! 😀

Przydatne informacje w pigułce

Co? Zmieniając rzeczywistość w Cryptex

Gdzie? Wilcza 25, Warszawa

Za ile? Cena za grupę waha się od 150 do 180 złotych (zależnie od tygodnia i godziny gry)

Dla kogo? 2-4 graczy. Zagadki w tym pokoju różnią się od typowych łamigłówek w escape roomach. Nie ma ich dużo, są ciekawe, nie wymagają długich obliczeń czy pokręconych rozumowań logicznych, a raczej intuicji. Panujący tu nastrój to czysta magia. Dobra zabawa czeka tutaj zarówno doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy. To bardzo dobry pokój na początek zabawy z escape’ami.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez formularz na stronie internetowej Cryptex.

Linki:

Cryptex

Fanpage Cryptex na Facebooku

Opinie o pokojach w Cryptex na LockMe

Opinie o Cryptex na TripAdvisor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s