Kret w mafii (relacja z escape’ów 13)

Lata dziewięćdziesiąte. Mafia pruszkowska sieje terror, a jej działania stają się coraz bardziej zuchwałe. Na szczęście w struktury mafijne dostał się policyjny kret. To on poinformował nas o porwaniu jednego z wysokich rangą polityków, a co więcej, wskazał melinę, w której mafia przetrzymuje zakładników. Podobno tutaj dowiemy się więcej. Czas płynie nieubłaganie i mamy tylko godzinę na odkrycie nazwiska uprowadzonego. Inaczej czeka go tragiczny koniec.

Prezentuję recenzjorelację Kreta w mafii w Hard Locku – escape roomu dla prawdziwych mężczyzn!

Poszukiwania poszlak rozpoczynamy w ciasnym pomieszczeniu. We czwórkę ledwo się w nim mieścimy. Panuje tu coś na kształt kontrolowanego bałaganu. W powietrzu unosi się nutka groźby. Udaje nam się rozpracować pierwsze wyzwania, choć nie przychodzi to łatwo. A to dopiero początek ostrej jazdy.

Wystrój Kreta w mafii dobrze wpisuje się w surowy klimat lat 90, zagadki okazały się różnorodne. Pokój zapadł nam głęboko w pamięć. Twórcy przygotowali w środku niespodziankę doprawdy dużego kalibru. Co jak co, ale tego to się ujrzeć nie spodziewaliśmy! 😀 Gwarantuję wam, że staniecie jak zamurowani. W sumie największą wadą pokoju okazała się pozbawiona sensu fabuła. Gdyby faktycznie porwano polityka, jego nazwisko byłoby tajemnicą poliszynela. Wystarczyłoby przecież sprawdzić, kogo w rządzie brakuje, aby drogą dedukcji odkryć tożsamość uprowadzonego.

Myślę, że najwięcej zabawy czeka w Krecie facetów. Tak więc, panowie, polecam i zapraszam! Dziewczyny, wiecie już, gdzie zabrać swojego mężczyznę (partnera / kumpla / brata / tatę / syna – niepotrzebne skreślić).

Na wejściu do escape’u gracze dostają tablet i to on pełni funkcję zarówno zegara odmierzającego czas, jak i źródła podpowiedzi. Został tak skonfigurowany, że ekran pozostaje aktywny i cały czas świeci na nim aplikacja z odliczaniem. Bardzo przypadło nam do gustu, że podpowiedzi dostawaliśmy na wyraźne życzenie. System okazał się niezły: wystarczyło kliknąć kłódkę w rogu ekranu, a parę chwil później brzmiała melodyjka i pojawiała się wskazówka.

Choć to zawsze subiektywne wrażenie, uważam, że pokój plasuje się wśród trudniejszych. Rozwiązując zagadki nie raz, nie dwa zawędrowaliśmy na na manowce, przez co ostatecznie wyścig z czasem przegraliśmy. Sorry, panie polityku!

Hard Lock - Kret w mafii (1)

Przydatne informacje w pigułce

Co? Kret w mafii w Hard Lock

Gdzie? Ul. Poznańska 12 lok. 129, Warszawa

Za ile? Koszt jednej gry uzależniony jest od dnia. W tygodniu, od poniedziałku do czwartku wynosi on 120 zł. W weekend koszt gry to 150 zł.

Dla kogo? To jest pokój dla facetów. Zdecydowanie. Przeznaczony dla 2-4 graczy, chociaż w pierwszym pomieszczeniu 4 osobom może być dość ciasno.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez formularz na stronie internetowej Hard Lock. Pokój można też zarezerwować poprzez LockMe.

Linki:

Hard Lock

Fanpage Hard Locka na Facebooku

Opinie o Hard Locku na LockMe

Opinie o Hard Locku na TripAdvisor

 

Jedna myśl na temat “Kret w mafii (relacja z escape’ów 13)

  1. To musi być naprawdę fajne miejsce 🙂 Ostatnio z grupą znajomych wybraliśmy się do escape roomu Captivity (też w Warszawie, przy ulicy Widok). Zostaliśmy zamknięci w pokoju Gry o Tron – było mnóstwo zagadek do rozwiązania, ale udało się wydostać! Escape room to super zabawa – polecam każdemu!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s