Czas dinozaurów (relacja z escape’ów 14)

Laboratorium BioGenLab zajmuje się badaniami genetycznymi dawno wymarłych zwierząt używając technologii podróży w czasie. Ostatnio placówka wzięła sobie za cel pozyskanie próbek genetycznych dinozaurów z okresu jury. Wysłała badaczy wraz z całym niezbędnym ekwipunkiem 150 milionów lat wstecz, coś jednak poszło nie tak i słuch po nich zaginął. BioGenLab jednak bardziej niż losem naukowców przejęło się brakiem wyników (granty się same nie zdobędą). Firma zamierza posłać w plus minus to samo miejsce czasoprzestrzeni kolejną ekipę, aby doprowadziła do końca prace poprzedniego zespołu. Zespół ma odnaleźć w pozostałościach obozu trzy jaja dinozaurów i umieścić je w skanerze, który dokona analizy próbek. Problem leży w tym, że BioGenLab jest w stanie utrzymać portal czasoprzestrzenny tylko przez godzinę. Jeśli zadanie nie zostanie wykonane w tym czasie, ekipa utknie na zawsze w dalekiej przeszłości. Ta ekipa to my.

Na wejściu do pokoju gracze otrzymują specjalne urządzenie. Pełni ono dwie funkcje. Po pierwsze, pośredniczy w otrzymywaniu podpowiedzi. Gdy mistrz gry chce popchnąć graczy naprzód, decydują oni poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku, czy na obecnym etapie chcą już zobaczyć wskazówkę, czy wolą ją zignorować. Ale to nie koniec. Niektóre szyfry po wpisaniu do urządzenia mogą spowodować jakąś reakcję ze strony pokoju. To zdecydowanie najfajniejsza rzecz w tym escape’ie. W pomieszczeniu znajdują się ukryte mechanizmy, które – zwłaszcza gdy ktoś przypadkiem stanie w odpowiednim miejscu – potrafią zaskoczyć.

Nastrój panujący w środku najtrafniej można określić jako tajemniczy. Panuje lekki półmrok i gęsta mgła, co nie przeszkadza jednak w odczytaniu tekstów (co w kilku pokojach nam się zdarzyło i było strasznie irytujące). Po podłodze poniewierają się kości oraz rzeczy należące do zaginionych naukowców. Co pewien czas efekty dźwiękowe wsparte grą świateł przypominają o zagrożeniu.

Odkładając na bok reakcję pokoju na prawidłowe rozwiązanie zagadek, same łamigłówki niczym mnie nie zaskoczyły. Nie było tutaj niczego, z czym bym się już wcześniej nie spotkała. Większość zagadek stanowiła wariacje na temat szukania i interpretowania szyfru, a następnie wpisania go do którejś kłódki albo urządzenia przenośnego. Pozytywnym aspektem było to, że za zagadkami stała logika i nie było rozwiązań wyjętych z kapelusza. Jednak monotematyczność łamigłówek po jakimś czasie nużyła.

Czas dinozaurów przypadł mi do gustu swoją fabułą, klimatem i zaskakującymi mechanizmami. Zagadki okazały się jednak niezbyt zróżnicowane i mało oryginalne. Pokój mógłby być większy; część przestrzeni nie bierze udziału w grze, a mogłaby z powodzeniem służyć za dodatkowe zamknięte pomieszczenie, które uczestnicy dopiero wraz z rozwojem gry odblokują. Poziom trudności nawet bez podpowiedzi jest dość niski. W tym wypadku nie będę ani zachęcać, ani odradzać – sami zdecydujcie, czy ten pokój do Was przemawia.

Smart Escape - Czas Dinozaurów
Pokój zaliczyłyśmy w drodze na Pyrkon, stąd mój steampunkowo-wiktoriański strój 😀

Przydatne informacje w pigułce

Co? Czas dinozaurów w Smart Escape

Gdzie? ul. Kopernika 6/12, POZNAŃ (świetna lokalizacja niedaleko Starego Rynku)

Za ile? Cena jest zależna od dnia tygodnia. Na ogół jest to 100 zł od grupy, wyjątkiem są tanie czwartki, kiedy zapłacimy tylko 80 zł.

Dla kogo? 2-5 graczy. Pokój należy do łatwiejszych. Większość zagadek opiera się na szukaniu i odgadywaniu kodów do kłódek i urządzenia mobilnego.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez formularz na stronie internetowej Smart Escape.

Linki:

Smart Escape

Fanpage Smart Escape na Facebooku

Opinie o Smart Escape na LockMe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s