Se7en (relacja z escape’ów 17)

Siedem grzechów głównych: pycha, chciwość, pożądliwość, zazdrość, obżarstwo, gniew i lenistwo. To z nimi zmierzysz się w pokoju Se7en w szczecińskim ESC room. Czy odważysz się zagłębić w umysł mordercy, czy zdołasz odgadnąć jego zamiary? Czas ucieka, a w królestwie bezrękich jednoręki jest królem.

sins list Se7en

Joi

Pokój Se7en jest upajająco klimatyczny i zawiera mnóstwo smaczków dla osób, które znają filmowy pierwowzór. Mistrz gry wciela się w rolę mistycznego mordercy realizującego boski plan wymierzania kary grzesznikom – i jest nader wiarygodny w tej roli. Zagadki dobrze wykorzystują elektronikę. W sumie proste sztuczki techniczne w tym pomieszczeniu urastają do rangi magii. Scenariusz podąża ścieżką nawiązującą do filmowej, a przedstawiona historia jest nie mniej ciekawa od czekających tu zadań.

Efektowny początek gry, wystrój, unikatowe łamigłówki ściśle odnoszące się do grzechów głównych (nawet lenistwa i gniewu!) – to wszystko stawia ten pokój w ścisłej czołówce polskich escape roomów. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko zostało dokładnie przemyślane i nie sposób nie zauważyć, że Se7en wyszedł spod ręki pasjonatów – tak filmu Finchera, jak escape roomów. Obsługujący nas młody mężczyzna okazał się bardzo przyjaźnie nastawiony i siedzący w temacie, a następnego dnia spotkaliśmy się na Mass Escape.
se7en-1

Marti

U progu przywitał nas przemiły właściciel znający się na zagadkach oraz tak samo zakręcony na punkcie escape roomów jak my. Po zwiedzeniu kilkunastu innych pokojów mogę śmiało stwierdzić, że wykładnikiem dobrej zabawy w escape roomie jest niebanalność jego zagadek. Myślę, że “Se7en” stanowi tego doskonały przykład – zagadkom daleko do oczywistości, a atmosfera jest mroczna i tajemnicza. Pokój wymaga ścisłej współpracy drużyny, podpowiedzi podawane są tylko w przypadkach „zacięcia się”. To jeden z lepszych pokoi, w których byłam (jest na pewno w TOP5 albo nawet TOP3). Dodatkowo, idąc za radą właściciela, spróbujcie pysznych, oryginalnych szczecińskich pasztecików, mieszczących się w tym samym domu, co escape room – warto!

What's in the

Kasia

Był to jeden z najfajniejszych pokojów, jakie odwiedziłam. I to mimo tego iż nie oglądałam filmu „Siedem”. Wystrój jest efektowny, zagadki oryginalne, a historia wprowadzająca bardzo dobrze je łączy i pozwala wczuć się w klimat. Szczególnie na początku trzeba blisko współpracować, żeby mieć szansę na ucieczkę – kolejny plus! Pokój jest dość trudny, ale podpowiedzi pomocne (a jednocześnie nie psujące radości z rozwiązania zagadki).

greed se7en

Arek

Szczerze powiedziawszy, nie lubiłem nigdy filmików wstępnych. Większość uważam za kiczowate i wzięte z powietrza. Tutejszy ciekawy wstęp udowodnił, że brak efektów wizualnych też może być klimatyczny. Zostało uzasadnione nie tylko, jak się znaleźliśmy w tym miejscu, ale też – dlaczego dostaliśmy szansę na ucieczkę (co dobrze tłumaczy samootwierające się szafki i inne mechanizmy). Kiedy zdjąłem przepaskę, dalej prawie nic nie widziałem. Pomysł na to, żeby dać uczestnikom możliwość zwykłego zapalenia lampy (zębami – hej, Martyna! ^^) bardzo przypadł mi do gustu. Niby drobnostka, ale dało mi to pewne poczucie wolności w tym, co robimy, mimo że fabuła podążała raczej liniowo – czego nie uznaję za wadę.

W pokoju nie było niepotrzebnego tła, prawie każdy mebel czy przedmiot odgrywał jakąś rolę – duże skondensowanie zagadek! Jeśli chodzi o odwiedzone escape’y, być może to był nawet mój TOP 1 😉 (im dłużej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku takiemu stwierdzeniu). Mogę tylko zazdrościć najprawdopodobniej jeszcze lepszych wrażeń uczestnikom, którzy wcześniej oglądali film „Se7en”.

ESCroom (Se7en)
Od lewej: Arek, Marti, Joi, Kasia – dream team 😀

Przydatne informacje w pigułce

Co?  Se7en w ESCroom

Gdzie? SZCZECIN, al. Wojska Polskiego 42

Za ile? 99 zł niezależnie od liczby graczy. Stosunek cena/jakość najlepszy na świecie! 😀

Dla kogo? 2-5 osób, zachwycone będą zarówno osoby znające film „Siedem” jak i ci, którzy go nie widzieli.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę internetową ESC room.

Dodatkowe info: ESC room celuje w escape’y o tematyce filmowej! Na razie do wyboru Se7en i Indiana Jones, zaś w najbliższych planach trzeci pokój, owiany na razie mgiełką tajemnicy.

Linki:

ESC room

Fanpage na Facebooku

Opinie o ESC room na LockMe

Opinie o ESC room na TripAdvisor

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s