Dragon Escape Room (relacja z escape’ów 18)

Nasza szczecińska escape’owa przygoda w wigilię Mass Escape bynajmniej nie skończyła się na Se7en. Zaraz po nim udaliśmy się do konkurencji: Dragon Escape Room na ulicy Śniadeckich, naprzeciwko czynnego więzienia, co potęguje chęć ucieczki! 😀 Odwiedziliśmy oba dostępne obecnie pokoje. Reprezentują podobny poziom, a zdanie, któremu przyznać palmę pierwszeństwa było w naszej drużynie podzielone. Pokoje przyjemne, o średniej trudności, w których rozwiązywanie zagadek daje dużo frajdy.

pokoj

Pokój milionera

Ciekawy pokój. Znaleźliśmy tu interesujące zagadki na odpowiednim poziomie trudności. Wystrój na bogato, chociaż niektóre elementy dekoracji nosiły ślady zużycia przez poprzednich uciekających. Wprawdzie nie przeszkadzało w rozwiązywaniu zagadek, ale utrudniało wczucie się w klimat.

Cechą charakterystyczną Pokoju milionera jest znacząca ilość łamigłówek wymagających spostrzegawczości. Bardzo łatwo przeoczyć znakomicie poukrywane przedmioty. Jednym się to bardzo spodoba, innych odstraszy. Mamy nadzieję, że zostanie zmieniony tragiczny sposób udzielania podpowiedzi: przez SMS.

wyspa

Wyspa szalonego naukowca

Bardzo nam się spodobał tutejszy efektowny wystrój, niepodobny do żadnego z pokojów, w których byliśmy wcześniej. W pomieszczeniu jest strasznie gorąco. Na wyspie znaleźliśmy też… Wilsona. Zagadki cechuje logika, kilka okazało się bardzo pomysłowych i ich rozwiązanie nas zaskoczyło, zupełnie nie tego się spodziewaliśmy. Finał zabawy zupełnie nieoczekiwany!

Główne zastrzeżenie budzi dziurawy scenariusz – na próżno szukać sensu w przedstawionej historii, zaś nazwa pokoju ma niewiele wspólnego z tym, co w nim znajdziemy. Owszem, jest wyspa, ale gdzie coś szalonego, coś naukowego? Dlaczego rozpoczynamy grę zamknięci w szopie? Czemu dostajemy podpowiedź SMS-em? Co na wyspie robi elektronika?

laser tag

Co potem?

W tym samym budynku co Dragon Escape Room znaleźć można także bardzo fajnie rozplanowany laser tag. Jest to nowa forma rozrywki towarzyskiej, bezbolesny odpowiednik paintballa, w którym „strzela się” do przeciwników bronią na… podczerwień. Do wyboru gracze mają dwie zachwycające wizualnie areny – militarną i miejską. Ściany przyozdabiają odblaskowe graffiti, a w labiryncie tuneli, schodków, korytarzy i ślepych zaułków trudno nie stracić orientacji. Dragon Laser Tag zajmuje przestrzeń 700 metrów kwadratowych. Połączenie wizyty w pokoju zagadek z wypadem na laser tag to świetny pomysł na nietuzinkowe aktywne spędzenie czasu ze znajomymi.

Dragon Escape Room (Pokój milionera) Dragon Escape Room (Wyspa szalonego naukowca)

Dragon Escape Room oferuje pokoje na wysokim poziomie i warto się tutaj wybrać, aby przyjemnie spędzić czas. Ciekawym doświadczeniem było dla nas obejrzenie sal do laser taga. Zagranie w niego dopisuję do listy rzeczy, jakie warto w życiu zrobić! 😀

Drobne zastrzeżenie na koniec: drzwi powinny stać otworem, bo trudno się dopukać.

Przydatne informacje w pigułce

Co?  Pokój milionera i Wyspa szalonego naukowca w Dragon Escape Room

Gdzie? SZCZECIN, ul. Śniadeckich 3

Za ile? grupa do 4 osób – 100 zł, grupa 5-osobowa – 120 zł

Dla kogo? 2-5 osób.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę internetową Dragon Escape Room.

Linki:

Dragon Escape Room

Dragon Laser Tag

Fanpage na Facebooku

Opinie o Dragon Escape Room na LockMe

Opinie o Dragon Escape Room na TripAdvisor

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Dragon Escape Room (relacja z escape’ów 18)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s