Stary smok podobno śpi, podobno nie trzeba się bać… (relacja z escape’ów 20)

Awaria awionetki wymusiła na nas lądowanie w sercu dżungli. Po krótkim marszu znaleźliśmy zatopioną w lesie wioskę. Wśród autochtonów szerzy się niepokojąca pogłoska o bestii zamieszkującej stary grobowiec. Ile w niej prawdy? Aby się tego dowiedzieć, musimy wejść do Grobowca smoka.

Historia wprowadzająca roznieca ciekawość, której nie pozwolą zgasnąć intrygujące wyzwania umysłowe, a wręcz rozpalą ją do białości. Twórcy zadbali o to, by wraz z rozwojem gry robiło się coraz goręcej, coraz bardziej klimatycznie i zaskakująco. Efekty specjalne w dalszej części zabawy wywołują szerokie uśmiechy na twarzach. Zagadki są przemyślane i występują w odpowiedniej ilości na trzy-cztery osoby. Gwarantujemy, że do wszystkich rozwiązań da się dotrzeć samodzielnie. Mieliśmy moment zwątpienia, ale ostatecznie wyszliśmy bez podpowiedzi! Podobały nam się w szczególności łamigłówki wymagające skojarzenia faktów. Mamy do nich słabość, bo o ile logiczno-matematyczne zadania można na dobrą sprawę rozwiązać sobie w gazecie, o tyle takie skojarzeniowe znajdziemy tylko w escape roomach. Fantastyczne uczucie: nagle zorientować się, do czego służy jakiś niepozorny, dawno zapomniany przedmiot.

Pokój wiele zawdzięcza wiedzy właścicieli w zakresie tworzenia scenografii, charakteryzacji i rekwizytów teatralnych. W środku znajdziecie przedmioty-unikaty, wykonane własnoręcznie specjalnie na potrzeby Grobowca smoka. Dekoracje i elementy zagadek stapiają się w spójną całość, czasem niełatwo odróżnić jedne od drugich. Nawet zegar i ekran podpowiedzi – zazwyczaj sprawiające wrażenie wyjętych z innej bajki – tutaj udało się zgrabnie wkomponować w wystrój. Sam pomysł wprowadzenia do historii zepsutej awionetki jest bardzo dobry, gdyż z dżungli z reguły nie wychodzi się przez drzwi: samolot turystyczny uzasadnia fabularnie ich obecność.

Grobowiec smoka zaczerpnął nazwę od tytułu filmu przygodowego z 2013 roku. Nawiązania do fabuły filmu są raczej luźne.

Twórcom udało się stworzyć zaskakujące wrażenie realizmu. Rekwizyty dobrze oddają wygląd i zachowanie prawdziwych przedmiotów, zjawisk, istot. Skrzynki zrobione są z naturalnych materiałów, a oświetlenie i faktura ścian są idealnie dobrane do przedstawianych graczom lokacji (których jest kilka i zupełnie różnią się one od siebie, przez co eksploracja kolejnych miejsc dostarcza dużo radości). Niektóre elementy są trochę zbyt delikatne. Biorąc pod uwagę, ile razy waliliśmy o nie głową (niechcący!) i ilu graczy jeszcze w nie z pewnością uderzy, nie wróżę im długiego życia. Występują też zwisające z sufitu liczne linki, sznurki, itp., za które nie należy jednak pociągać – może dobrze by było na wszelki wypadek przed grą informować uczestników, żeby ich nie ruszać albo zamieścić karteczkę z informacją. Pokój sprawia wrażenie mało „pancernego”, dużo rzeczy może się potencjalnie zniszczyć. Podczas naszej bytności jedna elektroniczna łamigłówka uległa drobnej awarii, ale dzięki temu zdarzeniu poznaliśmy system podpowiedzi. Nasunęło nam się skojarzenie z telegrafem bezprzewodowym, który teoretycznie mógłby znajdować się w zepsutej awionetce! 😀

Reasumując, escape zapewnił nam godzinę ciekawej, zaskakującej i przepełnionej myśleniem zabawy. Zdecydowanie wygrywa na rekwizytach. Zagadkowcy polecają!

Escapers (Grobowiec smoka)
Nawet zegar i ekran podpowiedzi idealnie wpasowują się klimat, współgrając z resztą wystroju. Sami zobaczcie.

Przydatne informacje w pigułce

Co?  Grobowiec smoka w Escapers

Gdzie? WARSZAWA, ul. Słowicza 37

Za ile?
poniedziałek-czwartek, piątek do 17.00 – 120 zł za grupę
piątek od 17.00, sobota, niedziela, święta – 150 zł za grupę

Dla kogo? 2-5 osób.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę internetową Escapers, przez LockMe albo telefonicznie.

Linki:

Escapers

Fanpage na Facebooku

Opinie o Escapers na LockMe

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s