Na tajemniczej wyspie (relacja z escape’ów 23)

Jeśli zawsze marzyłeś o tym, by poczuć się jak bohater Zagubionych czy Indiana Jones, to dobrze trafiłeś. Wyspa to miejsce (bo trudno nazwać ją pokojem), gdzie przeżyjesz na własnej skórze przygodę. Samolot spada i po dramatycznej walce o życie i utracie przytomności, cudem ocaleni budzicie się na piaszczystej plaży, przed wami rozpościera się cienista dżungla. Z samolotu zostały szczątki, a wokół nie widać żywej duszy. Szybko dociera do was, że to nie jest zwyczajna wyspa. Musicie znaleźć sposób na wydarcie jej długo skrywanych sekretów. Najwyraźniej nie jesteście tu pierwsi: znajdujecie czyjeś niepokojące zapiski. Czy odkryjecie, jak się stąd wyrwać, czy też utkniecie tu na zawsze?

1
Uwaga! W dżungli są pająki!

Zacznijmy od tego, że wcale nie prostsze od wydostania się z escape roomu jest trafienie do niego. Nie dość, że należy wpierw dotrzeć na rubieże Warszawy, Białołękę, to jeszcze adres „Myśliborska 53” obejmuje naprawdę olbrzymi teren z wieloma budynkami. Znaleźć ów właściwy nie jest łatwo, dlatego niegłupim pomysłem będzie dojazd na miejsce kwadrans wcześniej, niż się zdaje. Należy minąć kilka budynków, aż oczom ukaże się żółta brama. Po jej przekroczeniu strzałki na ogrodzeniach zaprowadzą was na miejsce.

W poczekalni spotkało nas wyjątkowo miłe przyjęcie. To pierwszy escape room, w którym zaproponowano nam kawę! ^^ (losowa ciekawostka: najdroższa kawa na świecie, kopi luwak, jest wytwarzana z ziaren kawy, które przeszły przez układ pokarmowy łaskuna).

2
Dekoracje dobrze oddają klimat wyspy. Piasek, palmy, liany, pająki, szczątki samolotu – wszystko jest.

Co i rusz działo się coś ciekawego i niespodziewanego. Dawno żaden escape tak nas nie zaskoczył. Łamigłówki zgrabnie wpisywały się w dobrze przemyślany scenariusz. Od początku do końca podążaliśmy śladami rozbitka, który podobnie jak my usiłował uciec z wyspy i odkrywał różne tajemnice. Jak mu się powiodło? Czy uda się wam? Zagadki przemówiły do nas swoją różnorodnością. Kilka z nich to typowe łamigłówki i do odkrycia pasującej reguły niezbędne okazało się nie tylko znalezienie informacji, ale logiczne ich połączenie. Inne wymagały odszukania bądź skojarzenia czegoś i uniknięcia wpadnięcia w pułapkę: fałszywych poszlak nie brakowało. Niezwykle przyjemnie się tutaj głowiło nad zagadkami, bo nie były zrzynkami z innych escape roomów i wniosły dużo świeżości.

Lokacje były bardzo klimatyczne i zostały naprawdę dobrze zaprojektowane. (Włącznie z tym, że nie było czegoś takiego, jak „drzwi do wyjścia z bezludnej wyspy” – ucieczka z wyspy była znacznie ciekawiej i spójniej pomyślana. Za to przyczepimy się do „losowych drzwi donikąd” w środku dżungli xD).

Poziom trudności jest… dziwny. Czas przeznaczony na zabawę to teoretycznie 90 minut i tyle mniej więcej czasu zajmuje ucieczka początkującym grupom. Nam rozpracowanie wszystkiego zajęło godzinę, a byliśmy tym razem tylko we dwoje. Podpowiedzi dostaje się przez krótkofalówkę, ale można się obejść bez nich – zagadki są bowiem sensowne i dopracowane.

Wyjątkowo spodobał nam się początek gry (duża dbałość o szczegóły), a jeszcze bardziej jej klimatyczny i zaskakujący finał. Wybierzcie się i sami oceńcie – nie czy warto się wybrać, ale że warto, bo tutaj werdykt może być tylko jeden! 🙂

Amazeing - Wyspa

Przydatne informacje w pigułce

Co? Wyspa w Amazeing.

Gdzie? ul. Myśliborska 53, WARSZAWA (na Białołęce).

UWAGA! Adres „Myśliborska 53” obejmuje cały kompleks budynków i ten, którego szukamy znajduje się zupełnie z tyłu, schowany za innymi. Warto przybyć na miejsce wcześniej, żeby mieć czas na znalezienie właściwego budynku.

Za ile?
2 osoby – 120 zł
3 osoby – 140 zł
4 osoby – 160 zł

Dla kogo? 2-4 osoby.

Czas trwania gry: 90 minut (grupy zaawansowane wyjdą znacznie szybciej – nam zajęło to godzinę, a byliśmy tylko we dwoje).

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę internetową Amazeing.

Linki:

Amazeing

Fanpage na Facebooku

Opinie o Amazeing na LockMe

Opinie o pokoju Wyspa na LockMe

Opinie o Amazeing na TripAdvisor

Jedna myśl na temat “Na tajemniczej wyspie (relacja z escape’ów 23)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s