FunEscape – bo zabawa to podstawa! (relacja z escape’ów 25)

FunEscape szczyci się mianem największego i najbardziej zaawansowanego technologicznie centrum escape roomów w Europie. Obecnie firma oferuje sześć pokojów o zróżnicowanej tematyce (Bezludna wyspa, Mistrz Zen, Klaun w krzywym zwierciadle, Przygoda na dnie oceanu, Zaginiona, Rytuał), a niedługo dołączą kolejne: Iluzja i Iluzja 2. Odwiedziliśmy jak dotąd dwa: Bezludną wyspę i Mistrza Zen. Dwa zupełnie inne światy, inne poziomy trudności, inne łamigłówki. Czy ta przygoda po nocach będzie się śnić?

wyspa

Bezludna wyspa

Klimat odczujesz już podczas wchodzenia do pomieszczenia, jeszcze zanim otworzysz oczy. Bezludna wyspa to ogromna przestrzeń do eksploracji i bez cienia wątpliwości jeden z lepszych escape roomów do zabrania ze sobą dziecka. Kiedy rodzice rozwiązują zagadki, pociecha może się pobawić w piasku. Sama wielkość pokoju robi wrażenie: graczy czekają tutaj dwa piętra łamigłówek.

Wystrój jest po prostu znakomity. Wyrzucone na brzeg przez morze skarby, ślady działalności dawnych mieszkańców wyspy, niezwykły mechanizm, wszystko dobrze rozplanowane, a przy tym jakby wyjęte z prymitywnej tubylczej wioski, a żeby dopełnić szczęścia – 6 ton wspaniałej jakości sypkiego piasku. Ogromne ilości tytułowego funu gwarantowane! 🙂 Escape jest typowo rekreacyjny; szare komórki się tutaj raczej nie przegrzeją. Najlepiej bawić się boso.

Choć w opisie pokoju mowa jest o dopuszczalnych 8 uczestnikach, polecamy się tym nie sugerować. Liczba ta podyktowana jest wielkością pomieszczenia, a nie poziomem łamigłówek, który jest do niej odwrotnie proporcjonalny. 5 osób to raczej maksimum. Przy większym składzie może zabraknąć zagadek dla części uczestników. Jedyne, do czego można się przyczepić to dość nijaki scenariusz – rozbijaliśmy się już na wielu wyspach (tajemniczej wyspie w Amazeing, wyspie piratów w Quest Room, a także gorącej wyspie szalonego naukowca w Dragon Escape Room), ta nie wyróżniła się szczególnie spośród nich.

FunEscape - Bezludna wyspa
Udało nam się pobić rekord! ^_^

Za ile?
150 zł – poniedziałek-piątek do godziny 16.00
180 zł – weekend i w tygodniu po 16.00

Dla kogo? Liczba podana przez FunEscape to 2-8 uczestników. Zalecamy jednak iść maks. 5 osób.

Opinie o Bezludnej wyspie na LockMe

Mistrz Zen

Mimo że na LockMe oba pokoje – Wyspa i Mistrz – są oceniane jako łatwe, my się z tym nie zgadzamy. Wyspa rzeczywiście była prościutka, ale z Mistrzem Zen sprawa ma się inaczej. Początek rozgrywki ciekawie miesza w głowie. Po wizycie w kilkudziesięciu escape roomach nasza drużyna przywykła do tego, że pewne zagadki rozwiązuje się w konkretny sposób. Tymczasem tutaj należało odrzucić stare nawyki, które hamowały nas na drodze do właściwego rozwiązania. Zaserwowano nam coś zupełnie nowego! Na dodatek twórcom udało się stworzyć wrażenie pustego pokoju. Przecież nic tu nie ma, co dalej?!

Środek rozgrywki to nadspodziewanie trudna do zrobienia łamigłówka zręcznościowo-komunikacyjna (oj, ile my nad tym siedzieliśmy!), ale najbardziej harde zadanie czeka na samym końcu. Przyda się spostrzegawczość, logika i umiejętność nie pogubienia się w gąszczu informacji.

Klimat tutaj panujący jest niepowtarzalny. To jedyny znany nam pokój o tematyce dalekowschodniej. Stonowany, spokojny wystrój odwołuje się do motywów orientalnych. Zadbano o wszystko: są azjatyckie meble, liczne elementy dekoracyjne, podłoga, a nawet niespotykany sufit. Dodatkowym walorem jest towarzysząca rozgrywce tradycyjna japońska muzyka.

FunEscape - Mistrz Zen
Nowy pokój i nowe rekwizyty! 🙂

Za ile?
140 zł – poniedziałek-piątek do godziny 16.00
170 zł – weekend i w tygodniu po 16.00

Dla kogo? 2-5 uczestników.

Opinie o Mistrzu Zen na LockMe

ogród Zen

Co ciekawe, w większości pokojów do wyboru są dwa scenariusze: dla dorosłych i dla dzieci. Jest to pozytywna innowacja, z którą dotąd się jeszcze nie spotkaliśmy. Na ile zdołałam się zorientować, modyfikowany jest nie tylko poziom trudności. Lekkim zmianom ulega również sama historia – wersja dziecięca jest uproszczona i pozbawiona niektórych „mroczniejszych” elementów.

Przydatne informacje w pigułce

Gdzie? ul. Powsińska 64a, WARSZAWA. Należy wypatrywać budynku z dużym napisem escape (przypadkowo w tym samym domu znajduje się Salon & Day SPA escape). Wjeżdżamy windą na czwarte piętro i jesteśmy.

Czas trwania gry: 60 minut.

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę FunEscape lub LockMe.

Linki:

FunEscape

FunEscape na Facebooku

FunEscape na LockMe

FunEscape na TripAdvisor

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s