Sheriff Room (relacja z escape’ów 28)

Lubisz westerny? Zaczytujesz się w powieściach Karola Maya? Spędzasz godziny na eksploracji świata w  Red Dead Redemption? A może z wypiekami na twarzy oglądasz Westworld? 🙂 Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś (-aś) twierdząco, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieje escape stworzony z myślą o Tobie! Mowa o Sheriff Room w Escape Now.

Bez cienia wątpliwości, największym atutem pokoju jest oryginalna tematyka. O ile z więzień i bezludnych wysp już się nauciekaliśmy, przemierzyliśmy niejedną puszczę, daliśmy się zaczarować, przeżyliśmy kilka epidemii, zmierzyliśmy się z zombie, szalonymi naukowcami i piratami, o tyle klimat Dzikiego Zachodu to totalna nowość w świecie escape roomów. I to jest to!

Zacznijmy od obsługi, która wyróżniła się bardzo pozytywnie. Czas przed grą spędziliśmy w sympatycznej atmosferze, popijając herbatkę. Poczuliśmy się miło ugoszczeni. Fascynująca rozmowa z prowadzącym grę sprawiła, że ani się obejrzeliśmy, a już nadeszła pora na pożegnanie i zmierzenie z łamigłówkami. W jednej chwili uprzejmy pan przybrał twarz groźnego szeryfa, a my trafiliśmy za kratki. Szeryf wyszedł na godzinę, cudownie, mamy szansę się uwolnić… ale nie będzie to takie łatwe, jak nam się z początku wydawało.

W escape roomie znajduje się wiele skrytek, dlatego spostrzegawczość będzie tutaj atutem nie do przecenienia. Nam jej zabrakło i przeoczyliśmy ważne poszlaki, ukryte w zaskakujący sposób. A zdawało się nam, że przeszukaliśmy każdy zakamarek! Szczególnie przypadła nam do gustu jedna z początkowych łamigłówek. Wymagała nieco innego sposobu myślenia – należało się chwilę zastanowić i użyć… zdrowego rozsądku 😀 (chciałabym to rozwinąć, ale nie mogę bez spoilerów, musicie pójść i sami się przekonać).

Są tu też zmyłki, na które konsekwentnie dawaliśmy się złapać 😉 Rozpraszacze w pokojach zagadek bywają różne, ale rzadko zdarzają się takie, których jest kilka i do siebie pasują, zdając się tworzyć spójną całość. Tutaj napotkaliśmy celowy, uwzględniający wiele poszlak odciągacz uwagi, nad którym spędziliśmy o wiele za dużo czasu. Prawdę mówiąc, nie spodobało nam się to.

Z drugiej strony, dzięki temu mogliśmy usłyszeć podpowiedzi. Uzyskane wskazówki dobrze wpisywały się w fabułę pokoju (sensowną!) i miały wyważoną treść. Naprowadzały na rozwiązanie, ale nie podsuwały go pod nos. Pozostawiały miejsce na domysł, a więc i satysfakcję, że na coś sami wpadliśmy.

Dla pełnego obrazu pokoju warto dodać, że klimat stworzono świetny, ale nie poprzez efekty, a poprzez rekwizyty i wystrój. Widowiskowych efektów specjalnych nie ma, pokój jest dość „statyczny”. Poza standardowymi atrakcjami zapewnianymi przez escape roomy (współorganizacja wieczorów panieńskich, kawalerskich, imprez urodzinowych itp.), Escape Now ma w ofercie również profesjonalne 4-godzinne sesje fotograficzne (jeśli marzy Ci się sesja zdjęciowa na Dzikim Zachodzie, to już wiesz, gdzie się udać).

Czego zabrakło nam w Sheriff Room, to takich typowych logicznych zagadek, które wymagałyby głębszej rozkminy. Łamigłówki tutaj opierają się głównie na spostrzegawczości i kojarzeniu faktów. W pokoju sprawdzicie, czy te cechy są waszą mocną stroną.

szeryf

Przydatne informacje w pigułce

Co? Sheriff Room w Escape Now

Gdzie? ul. Modra 92a, WARSZAWA

Za ile?
149 zł – cena za grupę (niezależnie od dnia, godziny i liczebności grupy)

Dla kogo? 1-4 osoby.

Czas trwania gry: 60 minut.

Rezerwacja: Rezerwacji dokonuje się poprzez stronę internetową Escape Now lub przez LockMe.

Linki:

Escape Now

Escape Now na Facebooku

Opinie o pokoju Sheriff Room na LockMe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s