W Smart Roomie (relacja z escape’ów 33)

Odwiedzanie escape roomów chyba nam się nigdy nie znudzi! Zapraszamy do przeczytania zaległej recenzji pokojów firmy Smart Room w Białej Podlaskiej (recenzja trochę zaległa, bo z kwietnia). Pokoje zostaną niedługo wystawione na sprzedaż wraz z wyposażeniem i scenariuszem.

Najpierw złożyliśmy wizytę osiedlowemu dozorcy (na całe szczęście pod jego nieobecność!). To człowiek wkurzony na chuliganów wyrzucających gdzie popadnie niedopałki, grafficiarzy i innych niszczycieli mienia. Osiedle byłoby jego zdaniem lepsze, gdyby nikt tam nie mieszkał.

Potem zostaliśmy zamknięci w jednym pomieszczeniu z duchem małej dziewczynki.

Mało który escape room ma mechanizm zagadek tak dobrze dopasowany do tematu przewodniego. W kanciapie dozorcy było sporo łamigłówek manualnych. Liczyły się zapiski, narzędzia, przedmioty codziennego użytku. Zadania były w pewien sposób szorstkie, toporne – takie, jakich można oczekiwać po gburowatym mężczyźnie, żyjącym teoriami spiskowymi i mającego własne sekrety, których potrafi dobrze strzec. W pokoju ducha łamigłówki miały całkiem inną specyfikę: często polegały na zauważeniu czegoś pozornie niewidzialnego czy też ujrzeniu rzeczy na nowy sposób. Kojarzyły się z efemerycznością zjawy, która tutaj przebywa, a zarazem miały w sobie coś dziecinnego.

U ciecia panowała ogólna niedbałość i brud, wszędzie walały się jakieś rzeczy. Dawno żaden pokój tak nas nie zaskoczył fabularno-łamigłówkowym plot twistem. Kompletnie nie spodziewaliśmy się tego, co tam się stało ani po nazwie, ani po opisie pokoju.

U Izabelki panował mrok, ale jednocześnie było całkiem przytulnie (tak, to możliwe). Tutaj wszystko znajdowało się na swoim miejscu, dokładnie tak, jak w dniu, kiedy zginęła: urocze dziecięce mebelki, zabawki, ubranka. I tylko czasem we wszechogarniającej ciemności miało się wrażenie, że ktoś tu jeszcze jest, śledzi nasze ruchy i bawi się z nami w kotka i myszkę.

W obydwu pokojach zadbano o fabułę. W trakcie gry poznawaliśmy historię ciecia i Izabelki. Znaleźliśmy mnóstwo, mnóstwo contentu, stanowiącego fajne urozmaicenie dla tych, którzy nie przechodzą pokoju na czas (trzeba wybrać: albo bicie rekordu, albo zapoznanie się z fabułą). Można się zanurzyć w opowieści, lepiej poznać jej bohaterów, ucieszyć się znalezionym easter eggiem. Co ciekawe, sposób udzielania podpowiedzi dopasowano do pokoju.

Pokoje w Smart Room były trudne w inny sposób niż większość odwiedzonych przez nas escape roomów. Zamiast skomplikowanych wieloczęściowych zagadek typu „5 części szyfru, 3 klucze, w tym jeden pokawałkowany” napotkaliśmy tutaj łamigłówki poddające testowi naszą spostrzegawczość i umiejętność spojrzenia świeżym okiem.

Planowana jest sprzedaż pokojów razem z fabułą i wyposażeniem.

Przydatne informacje w pigułce

Co? Pokój dozorcy i Pokój ducha w Smart Room

Gdzie? ul. Brzeska 8/1, BIAŁA PODLASKA

Strona: http://smart-room.com.pl

Kontakt ze Smart Roomem: biuro@smart-room.com.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s