Wojna gangów (relacja z escape’ów 38)

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić pokój, w którym rok temu odbywały się warszawskie eliminacje do PolandEscape – mistrzostw Polski w uciekaniu z escape roomów. Pokój jest dostępny od roku dla każdego i poszliśmy tam w ramach ćwiczeń do tegorocznego PolandEscape 🙂 Zapraszamy do przeczytania recenzji Wojny gangów w Escape Room BANK.

Tym razem wcielamy się w role członków gangu motocyklowego. Okazuje się jednak, że na naszym terenie pojawił się drugi gang – Ojcowie Chaosu. Nie możemy im pozwolić na przejęcie naszej dzielni, więc idziemy wysadzić w powietrze ich magazyn, w którym ukryli materiały wybuchowe. OK, magazyn znaleziony, ale gdzie te materiały?

Dostanie się do nich nie będzie łatwe.

Panuje nieład, brud, wszędzie poniewierają się części samochodów, motocykli. Ale są tu i znacznie groźniejsze przedmioty, tylko, oczywiście, nie na widoku. Musimy je odnaleźć.

W pokoju znajduje się dużo przeszkadzajek.  Na początku liczba zmyłek jest wręcz przytłaczająca – nie raz bardzo trudno się połapać, co jest tak naprawdę istotne, zwłaszcza że wskazówki, co zrobić, aby popchnąć grę dalej, są często nieoczywiste. W szczególności dotyczy to sposobu otwarcia pierwszej kłódki. Fałszywe tropy okazały się bardzo chwytliwe i kombinowaliśmy z nimi na wiele różnych sposobów.

Mimo liniowości, pokój okazał się całkiem trudny i nie obyło się bez naprowadzania. Na pochwałę zasługuje fakt, że podpowiedzi, które otrzymaliśmy od pani prowadzącej grę, były subtelne i bardzo delikatnie popychały nas ku rozwiązaniu, nie zdradzając go od razu.

Za plus należy na pewno policzyć wykonanie i wystrój pomieszczeń – każde z nich ma odpowiedni klimat i wnosi dodatkowy element do przygody. Właściciel escape roomu to miłośnik starych motocykli, co znalazło swoje odbicie w całym pokoju. Są tu ponoć nawet nawiązania do pewnego serialu o gangach motocyklowych, jednak niestety żadne z nas nie miało okazji go oglądać i tego nie wychwyciliśmy. Wystrój jest surowy, choć może odrobinę zbyt „grzeczny”. Na pewno dobrze by było dać więcej elementów świadczących o tym, że znajdujemy się w miejscu spotkań kilkuosobowego gangu (np. puste butelki i puszki).

Pokój nam się spodobał, ale ma pewne niedoskonałości, które można zmienić. Główną wadą jest to, że łatwo o skaleczenie się o wystające gwoździe, a jednemu z nas wbiła się pod paznokieć drzazga. Te rzeczy wymagają natychmiastowej poprawy. Należy być też przygotowanym, że można się troszkę pobrudzić, ale to akurat element klimatu 🙂

Wojna gangów ma kilka mocnych „momentów” (w tym świetne zakończenie), które nieźle zaskoczą każdego – nawet wyjadaczy 😀

Część zagadek wymaga kreatywnego wykorzystania elementów otoczenia, część jest zaskakująca lub wręcz zabawna. Zagadki są tu bardzo mocno na kojarzenie – nie było ani jednej czysto na logikę, za to mnóstwo na to, żeby o czymś pamiętać, domyślić się, że coś służy do czegoś, coś zauważyć, coś znaleźć. Twórca pokoju popisał się pomysłowością – z wieloma zagadkami mieliśmy styczność pierwszy raz w życiu.

Ogólne wrażenia z pokoju wynieśliśmy pozytywne, aczkolwiek czujemy lekki niedosyt. Polecamy ze względu na dopracowany klimat, nieoczywiste zagadki oraz elementy zaskoczenia. Całkiem fajne jest też to, że mamy inny niż zazwyczaj cel – nie ucieczkę, a wykonanie konkretnej misji. Pokój skierowany jest raczej do grup, które mają już co najmniej kilka escape roomów za sobą.

Przydatne informacje w pigułce

Co? Wojna gangów w Escape Room BANK

Gdzie? ul. 11 Listopada 22, lok. 4, Warszawa

Za ile?
poniedziałek–piątek do 16 – 120 zł
poniedziałek–piątek po 16 – 150 zł
sobota–niedziela – 150 zł

Dla kogo? 2–6 osób. Raczej nie dla początkujących.

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: przez formularz na stronie internetowej lub LockMe

Linki:

Strona Escape Room BANK

Fanpage na Facebooku

Opinie o Wojnie gangów na LockMe

Opinie o Escape Room BANK na TripAdvisorze

2 myśli na temat “Wojna gangów (relacja z escape’ów 38)

  1. Wow.. fajna sprawa. W klimacie wojny gangów nie miałem okazji się bawić w Escape Room. Wczoraj byłem pierwszy raz i kurcze polecam każdemu laikowi takich zabaw 😀

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s