Dolina Trollinków (relacja z escape’ów 40)

Tutaj je znajdzie każde z Was, w Muminków się przenieście świat! A wiecie, gdzie? W Poznaniu. W Adventure Escape. W escape roomie Dolina Trollinków! Jeśli miałabym określić ten pokój jednym słowem, to z pewnością byłoby to – sympatyczny! 😀 Od razu gdy zaczynamy grę, czujemy się trochę jak dzieci, bo przed wejściem do pokoju dostajemy zabawne opaski na oczy, a zabawa toczy się w skarpetkach.

Pokój jest skierowany do najmłodszych. Biorąc to pod uwagę, ma całkiem wysoki poziom zagadek, chociaż na nasze odczucia mogło wpłynąć to, że jedną z nich próbowaliśmy zrobić za wcześnie. Zagadki są bardzo różne. Jest oczywiście sporo przeszukiwania, ale jednak też sporo czytania (więc najmniejsze dzieci mogą mieć z tym problemy). Niektóre łamigłówki wymagają przestawienia się na taki dziecięcy sposób myślenia (fajne ^^) i podobno przedszkolaki robią je szybciej niż dorośli. Jest też jedno bardziej skomplikowane zadanie – złożone z wielu części, które trzeba ze sobą jakoś powiązać. Wszystkie zagadki są logiczne i robialne, tak skonstruowane, żeby każda na pewno miała jednoznaczne rozwiązanie. Jeśli do czegoś mielibyśmy się przyczepić, to do tego, że w jednej zagadce kolory są trochę zbyt podobne do siebie, co utrudnia jej zrobienie.

W środku można znaleźć sporo nawiązań do kultowej produkcji, właściwie w każdej zagadce jakieś się pojawiło. Czasami pozwala to szybciej wpaść, co trzeba zrobić, o ile oczywiście ktoś zna dobrze bajkę. Jest też trochę mroczniejszych elementów, dobrze wkomponowanych w całość, dzięki czemu przeobraża się panująca atmosfera.  Dopełnia tego absolutnie fantastycznie dobrana muzyka, która zmienia się przy przechodzeniu do kolejnych etapów rozgrywki! To naprawdę rzadko spotykane – i niesamowicie klimatyczne.

Pokój jest bardzo dopieszczony estetycznie. Widać dbałość włożoną w budowanie tego miejsca. Nie ma cienia wątpliwości, że znajdujemy się w świecie Muminków, mimo że z racji praw autorskich żaden Muminek nie miał prawa się tu pojawić!

Oczywiście najlepiej się będą tutaj bawić wielbiciele bajki, ale innym też się spodoba, a już na pewno dzieciom 🙂 Nie jest tu bardzo trudno, nie jest to wielkie wyzwanie intelektualne, nie ma jakichś super efektów specjalnych, ale jest tak sympatycznie, że nie sposób się nie uśmiechnąć, wspominając ten pokój.

W tworzeniu tak sielskiego nastroju podczas zabawy ma ogromną zasługę przemiła Pani Właścicielka (fanka Muminków i twórczyni zagadek). Po grze jeszcze długo rozmawialiśmy o wrażeniach z gry i o escape roomach, a po jej opowieściach dodatkowo doceniliśmy, ile serca i myśli włożyła w łamigłówki, żeby były takie doszlifowane.

Niestety zapomnieliśmy o zdjęciu, bo musieliśmy zdążyć na obiad i zaraz potem do następnych escape roomów i już nie było czasu się wrócić. Cóż, w takim razie nie pozostaje nic innego, jak wstawić więcej Muminków! ^_^

Muminki - miłość

Przydatne informacje w pigułce

Co? Dolina Trollinków w Adventure Escape

Gdzie? ul. Strzelecka 20/3, POZNAŃ

Za ile? 100–120 zł za grupę

Dla kogo? 2–4 osób. Pokój jest niby dla dzieci, ale dorośli też się będą dobrze bawić 🙂

Czas trwania gry: 60 minut

Rezerwacja: przez formularz na stronie internetowej

Linki:

Strona Adventure Escape

Fanpage na Facebooku

Opinie o Dolinie Trollinków na LockMe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s